Pohádková babička-program PŘEČTI

Každé pondělí do Atomíku chodí na návštěvu naše čtecí babička Jitka Fortelná. Po obědě se děti přesunou na svá lehátka k odpočinku a babička si s nimi povídá o zážitcích posledních dnů, o tom jaké to bylo, když byla ona malá, ale hlavně dětem čte. Čtení pohádek a příběhů je pro děti předškolního věku důležité a malí Atomíci se každé pondělí na babičku velmi těší.

O co vlastně jde?

Senioři, kteří chodí pravidelně jednou týdně číst dětem pohádky do mateřské školy se stávají pohádkovými čtecími babičkami a dědečky. Právě díky pravidelnosti se zde otevírá prostor pro vznik mezigeneračních vazeb, dialogu a přátelství. Pro děti se čtení s pohádkovou čtecí babičkou nebo dědečkem stává neodmyslitelnou součástí běžného týdne. Při poslechu rozvíjí svou fantazii a cit pro jazyk. Mohou vstřebávat od seniorů klid, rozvahu a přiblížit se starší generaci. Senioři na oplátku čerpají energii z radosti, upřímnosti a vitality těch nejmenších. Důležitý je pocit užitečnosti a potřebnosti, který díky němu opět získávají.

Více se dozvíte zde Program PŘEČTI | Mezi-nami