DS Zátiší a Ninin sen-návštěva se stavebnicí LEGO® DUPLO® 01/2023

Začátkem ledna jsme s dětmi z MŠ Atomík navštívili seniory v DS Zátiší, kam pravidelně každý měsíc docházíme. Lednové setkání bylo ale speciální. Díky spolupráci s Nadačním fondem Ninin sen si mohli děti a senioři vyzkoušet aktivity z projektu Senioři staví s dětmi, s kostičkami LEGO® DUPLO®.  Děti kostičky LEGO milují a ve školce staví ostošest. Velká krabice s nápisem LEGO, která čekala na děti a babičky ve společenské místnosti DS Zátiší vzbouzela velikou nedočkavost, takže netrvalo dlouho a všichni ji společně rozbalili. Pro omezený čas jsme se tentokrát rozhodli pro jednu aktivitu, která úzce souvisela s prožitými Vánoci. Ve třech skupinkách po maximálně 5 členech se daly děti s babičkami do stavění vánočních stromečků z kostek LEGO DUPLO. Děti byly netrpělivé, takže nejdřív stavěly a až pak babičkám vyprávěly, ale celkově se první společná LEGO aktivita povedla. Vzniklo několik krásných stromů a také další stavby. Některé babičky podávaly kostky, některé pozorovaly a jiné aktivně stavěly s dětmi.
Při další návštěvě vyzkoušíme zase jinou aktivitu s kostičkami LEGO, protože už teď se všichni těší.

strom s hodinami nahoře a strom s ozdobnou špičkou.
letadlo
velký ozdobený strom