Canisterapie 02/2023

Co je to Canisterapie? Je to druh terapie, při které se využívá kontaktu se psem pro zlepšení psychického i fyzického stavu člověka. Canisterapeutický tým, který navštívil naši školku tvořil psovod a pes Ruf. Canisterapie se uplatňuje u široké věkové kategorie (děti, dospělí, senioři i osoby s postižením). Terapie se psem může aktivovat myšlení, paměť, komunikaci, ale i motoriku.
Při dnešním setkání se děti seznámily s tím, co znamená pojem VODÍCÍ PES a co má takový pes za práci/úkol. Viděly, jaké povely zvládá a k čemu jsou potřeba. Například „Rufe, najdi dveře.“ Kdo chtěl, mohl si sám některý z povelů vyzkoušet. Ruf zvládá s jistotou jít na pravou a levou stranu.
Dále se děti naučily, jak se chovat v přítomnosti psa a jaká jsou pravidla, pokud si chtějí nějakého, hlavně cizího, psa pohladit. Je důležité se zeptat majitele, nechodit rychle a znenadání blízko a před dotekem nechat pejska očichat dlaň nebo aspoň nohu, pokud se bojíme dlaň přiblížit.
Děti i Raf si dnes zasloužili velkou pochvalu za trpělivost.