Zahradní slavnost a loučení s předškoláky 06/2023

Opět tu byl konec června, který ve většině školek znamená konec školního roku a loučení se se školkou před prázdninami. V Atomíku prázdniny nemáme, ale protože některé děti si léto užívají u babiček, tetiček atd. , tak jsme si 30.6. udělali zahradní slavnost, jako symbolické rozloučení se školním rokem a s budoucími školáky.

Tento rok bylo pasování školáků velkolepé. Celkem se ceremoniálu účastnily 4 děti. 2 předškoláci, kteří od září nastupují do 1. třídy a pak 2 předškoláci, kteří s námi ještě další rok zůstanou, ale stávají se tak nejstaršími předškoláky ve školce. Všechny tyto děti se už nějaký čas předem měly za úkol naučit slib, který u pasování na školáka/ nejstaršího předškoláka přednesou a po té dostanou odznak a nějaký dárek, jako upomínku na tuto událost. Jako vždy byla tato část velmi emotivní asi pro všechny přítomné, tak jsme si pak museli jít všichni spravit chvilku melancholické nálady zábavnými aktivitami. Na zahradě byly připraveny dvě hrací pole pro společné hry, pak také balonky s heliem a občerstvení. Občerstvení děti z velké části připravily samy. Zdobily jednohubky, připravovaly domácí zmrzlinu atd. Avšak zmrzliny bylo nakonec tolik, že bylo občas vidět i někoho, kdo měl dvě najednou. Uvnitř školky byl pak nafukovací hrad, na kterém se postupně všichni vystřídali. Sešlo se hodně dětí, hodně rodičů a dokonce nás navštívily i někteří velcí školní druháci, které si v Atomíku pamatujeme, jako uplně malé děti.

Všichni užívejte léta, jak jen to jde 🙂 Čerpejte sluníčko a energii.

Více fotek zde : Loučení s předškoláky 06-2023 | Zonerama.com