Senioři staví s dětmi 05/23

Květnové setkání se seniory a stavění z kostiček LEGO® bylo opět velmi vydařené. Sešla se menší skupinka než obvykle a na tři babičky bylo 6 dětí. Tím pádem ale mohly vytvořit skupinky po třech, ve kterých v druhé části aktivit stavěly.

Na začátek setkání děti babičkám vyprávěly, co všechno se dá z kostek postavit a co rádi staví ve školce. Po tomto krátkém přivítání jsme se vrhli na aktivity od Nadačního fondu Ninin sen, který kostičky LEGO seniorům dodal.

První aktivitou byla varianta na oblíbenou dětskou hru „Pan čáp ztratil čepičku“. Tentokrát to ale čáp neztratil čepičku, ale kostičku. Jak řekla jedna holčička „Ten čáp je teda pěkně zapomnětlivý“.  Děti i babičky si z krabice vylosovaly LEGO kostičky různých barev a předem se dohodly, že si kostky hned neukáží a nechají se překvapit během hry. Jak byla řečena barva kostky, kterou čáp ztratil, konečně se barvy mohly odtajnit a kdo měl tu danou barvu, tak ji mohl ukázat nad hlavu. Tato aktivita se všem velmi líbila, protože během ní vzniklo i napětí, jestli přijdou na řadu barvy všech.

Druhá aktivita byla vlastně spojením 2. a 3. aktivity z nabídky.  Děti se nemohly dočkat stavění z kostiček LEGO, a tak nějak samovolně začal v jedné skupince vznikat bazén, protože tam se přece chodí o prázdninách. Všichni si pak začali hromadně vymýšlet, co by asi v bazénu mohlo být a vznikla moc hezká debata o plánovaných výletech v létě a o tom, že by bylo fajn zároveň plavat v bazénu a něco mlsat.