ÚMG-histologická laboratoř 04/2023

Oddělení: Histologická laboratoř, Jakub Onhajzer

Dnes jsme se šli s dětmi podívat do budovy, kde pracují jejich rodiče a která je od školky přes silnici. Abychom se v prostorách mohli pohybovat a být opravdickými vědci, dostal každý kartičku se svou fotkou a jménem, která bude sloužit jako „vstupenka“ a poznávací znamení pro každou návštěvu v UMG. Pozvání jsme dostali do histologické laboratoře k Jakubovi Onhajzerovi, který pro děti připravil velmi zajímavé povídání o laboratorních zvířatech. Dozvěděli jsme se, jak vypadá běžný den takového zvířete, co jí, kde bydlí. Některá zvířata jsme si prohlédli zblízka. Třeba myšky, žáby nebo rybky. Dále jsme viděli různé přístroje, které se používají k výzkumu všelijakých vzorků. Vzorky ke zkoumání mají svůj proces přípravy, který nám Jakub vysvětlil a děti si mohly vyzkoušet, jak se předpřipravený vzorek krájí na tenoučké plátky, které se pak dají pod sklíčko a mikroskop. Do mikroskopu jsme se také mohli podívat. Tam děti zajímala spíš barva než původ vzorku 🙂 Na památku dostal každý krabičku na vzorek a cestou zpět jsme se ještě prošli po prostorách UMG.