Medová snídaně 06/2023

Medové snídaně

Medové snídaně (medovesnidane.cz) Propagace zdravého životního stylu, správných stravovacích návyků, medu jako potraviny i medu jako léku. Medové snídaně představují dětem včely jako zajímavé živé tvory, objasňují jejich význam pro přírodu i život člověka v konsekventních skutečnostech. Nejedná se o prostou přednášku. Lektor zábavnou interaktivní formou za pomoci herních i reálných pracovních pomůcek přibližuje dětem práci včelařů i práci včel.

Ve školce bylo na medovou snídani veliké těšení, protože med máme rádi a o včelách si často povídáme a víme, jak jsou důležité.

Na panu včelařovi bylo vidět, že za námi opravdu přišel z práce. tu a tam měl na oblečení nalepený kousek plástve a byl cítit po vykuřovadle na včely, které s sebou i přinesl. Děti zaujal vyprávěním o vzniku medu, životě včel a také o roli včelí královny. Ukázal jim, s jakým oblečením chodí mezi včela, aby ho nepíchly a poučil nás o postupu při bodnutí včelou. Žihadlo se nesmí zmáčknout, aby z něj nevytekl zbylý jed do rány a první pomocí proti otoku je prý hlína. Prý potlačí alergickou reakci.

Po vyprávění všichni ochutnali med, na který se celou dobu těšili. MŇAM!! Kromě medu a nových vědomostí si děti odnesly domů i medové lízátko, omalovánku a malé pastelky.

Medová snídaně 06-23 | Zonerama.com více fotek ZDE.