Velká procházka na zříceninu hradu v krčském lese 10/2022

31.10., krásné podzimní pondělí jsme vyrazili s velkými dětmi na velkou procházku krčským lesem, až ke zřícenině hradu a ještě dál.

Původní plán byl úplně jiný, ale shodou okolností bylo třeba plány změnit. Takže děti ráno najednou nevěděly, kam půjdou.

Prvním úkolem výpravy bylo zjistit, kam se vlastně půjde. To děti zjistily složením kousků mapy, na které poznaly školku, budovy kde pracují rodiče v AV, vrátnici areálu a také hřiště na okraji lesa, kam občas chodíme. Mapu složily podle čísel na zadních stranách a nalepily na papír, abychom se do ní cestou mohli kdykoliv podívat a ověřit si, jestli jdeme správně. Mapa nás vedla na hřiště, kde jsme si dali svačinu. Dále skoro k výběhu daňků u restaurace „U krále Václava IV.“, jenže tam mapa ukazovala doprava na lesní cestu. Statečně jsme doputovali až na vrchol kopce ke zřícenině hradu. Malí výletníci statečně vyšlápli strmý kopec. U zříceniny jsme chvilku debatovali o tom, kde asi byla kuchyň, kde starodávní obyvatelé spali a kde měli záchod (to všechny zajímalo nejvíc). Po přemýšlení o těchto důležitých otázkách dostal každý kousek kartonu s oboustrannou lepenkou, na kterou mohl nalepit cokoliv z přírodnin, co se komu líbilo a vytvořit si obrázek. Karton každému zůstal po zbytek cesty a bylo možné ho postupně zdobit. Byla to vcelku zábava. Ušli jsme s dětmi krásných 5km a za odměnu před poslední částí cesty od zastávky ke školce, jsme se svězli od Kunratického lesa k ústavům akademie věd autobusem. Procházka zafungovala, po jídle k obědu se zaprášilo a energii bylo potřeba nabrat spánkem. 🙂