UMG-exkurze za rostlinami pod mikroskopem

Tentokrát vedly naše kroky k mikroskopům, které zvětšují opravdu hodně a bylo možné prozkoumat rostliny, které nám rostou okolo školky. Dozvěděli jsme se, jak vlastně lidstvo přišlo na to, že se dá na věci koukat zvětšeně a jak vynález lupy vedl k vynálezu mikroskopu. Děti si vyzkoušely, jak se dá na rostlinu koukat přes mikroskop přímo a také pak přes větší mikroskop s pomocí obrazovky počítače, kde si každý zkusil rostlinu zvětšit a zaostřit na ni. Na konci exkurze nám náš dnešní průvodce Ivan úkázal pokus SOPKA, ale úplně jiný, než jsme viděli včera ve školce. 🙂 Opět to bylo moc prima a těšíme se na nějakou další návštěvu.

fotogalerie zde UMG-exkurze za rostlinami pod mikroskopem 02-2024 | Zonerama.com