Kamarádi z Ukrajiny

Mateřská škola Atomík je specifická tím, že se zde potkávají děti z různých koutů světa víc, než v jiných školkách. Do ústavů akademie věd přijíždí rodiče dětí na různě dlouhé stáže a děti pak dochází k Atomíkům do školky. Je naprosto běžné zde slyšet češtinu a angličtinu, ale děti už měly možnost se seznámit i s japonštinou, perštinou, španělštinou a v poslední době s ukrajinštinou.
Od konce března máme u Atomíků 3 kamarády z Ukrajiny, kteří se do ČR dostali kvůli nelehké situaci v jejich rodných městech a Firemní školky nabídly pár volných míst, jako aspoň částečnou pomoc v situaci, kdy je to potřeba.
Rozdílný jazyk není problémem. Děti jsou zvyklé, že všichni nemluvíme stejně a už ze zkušenosti vědí, jak novým kamarádům ze začátku pomoci s porozuměním.