Světový den knihy

Date(s) - 23/04/2024
Celý den

Kategorie ne Kategorie

23.4. 2024 oslavíme ve školce světový den knihy tím, že si děti mohou do školky přinést svoji oblíbenou knihu a celý den budeme věnovat povídání o knihách, čtení, prohlížení obrázků v knihách a vypravování o svých oblíbených pohádkách nebo příbězích.

Poprvé byl tento den slaven v roce 1995; původní nápad pochází ze španělského Katalánska, kde se 23. dubna slaví svátek sv. Jiří, spojený s darováním růže každému člověku, jenž si v tento den koupí knihu.[1]

V současnosti se jednotlivé akce Světového dne knihy konají ve více než 100 zemích světa a zapojují se do nich knihovny, školy, spisovatelé, učitelé a další veřejné a soukromé subjekty.[1] V Česku tento svátek již od roku 2014 podporuje Svaz českých knihkupců a nakladatelů.